5 клас
№ 5
БОТАНІЧНІ ЗАМАЛЬОВКИ
Мета: ознайомити з поняттям «замальовка». «натура»; навчити
уважно спостерігати за природою, малювати з натури об’єкти природи
Оснащення: графічні матеріали (олівці, гелеві
(кулькові) ручки, фломастери та ін..), гумка; різні рослини та їх графічні
замальовки; репродукції картин – К.Моне «Соняхи», Дж. Родефер де Кемп
«Троянди», І.Шишкін «На дачі»
Тип уроку: комбінований урок
ХІД УРОКУ
1.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
2.
АКТУАЛЫЗАЦЫЯ
ОПОРНИХ ЗНАНЬ
·
Пригадайте з програми початкових класів,
що таке графіка?
·
Які твори називають графічними?
·
Які матеріали та інструменти
використовує художник-графік?
3.
ВИКЛАДЕННЯ
НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Сьогодні ми поговоримо про матінку-природу
Чи помічали ви, що вигляд рослини залежить від положення споглядача? Вигляд та розмір квітки
змінюється, якщо подивитися на неї чи то згори, чи то лежачи на землі, чи то з вікна другого
поверху. Форма квітки (ромашки, соняшники, лілії) хоча й залишається незмінною,
але змінюється її сприйняття художником
від місця його розташування.
Тому сьогодні будемо робити ботанічні замальовки. Що таке замальовки?
Замальовка – малюнок з натури, виконаний переважно поза
майстернею з метою збагачення матеріалу для значнішої роботи або задля
практичного вправляння.
Натура - те, що є
предметом зображення для художника.
Старанне вивчення натури - одна з важливих умов переконливого, живого
втілення митцем будь-якого реалістичного
задуму.
Навчальна вправа
Порівняти два натюрморти – Франса
Шнайдера «Натюрморт з птахами, фруктами та овочами», Кузьми Сергійовича Петрова-Водкіна «Натюрморт із оселедцем». Який з
них є статичним та врівноваж, женим, а в
якому відчувається динаміка і відсутня рівновага?
Фізкультхвилинка
4.
АКУТАЛІЗАЦІЯ
НАБУТИХ ЗНАНЬ
·
Які закони композиції ви
запам’ятали?
·
Які композиційні прийоми використовують
художники?
5.
САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
Виконання врівноваженої
(неврівноваженої) композиції з геометричних фігур.
6.
ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ УРОКУ
1.
Підбиття підсумків
2.
Визначення завдання для підготовки до
наступного уроку: розглянути у книгах, журналах, газетах, на листівках роботи
художників-графіків; принести кольоровий папір, гуашеві фарби, мило, пензлі
3.
Завершення уроку
ДЕМОНСТРАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ
Дж. Родефер де Кемп «Троянди»
К.Моне «Соняхи»
Немає коментарів:
Дописати коментар